Mixéry

Odšťavňovače a mixéry jsou nejdůležitější pomocníci v živé kuchyni. Protože oba přístroje používáme fakticky každý den, je jasné, že musí něco vydržet a není tedy dobré na nich moc šetřit. To, co je na kvalitním mixéru důležité je jeho výkon a množství otáček za minutu. Jedině silné vysokootáčkové přístroje jsou schopné umixovat nevařenou kořenovou zeleninu v lahodnou krémovou polévku (např. naši svíčkovou), hebkou kešunézu, hladké smoothie nebo některé krémové dorty. Rovněž mixujete-li těsto na placky nebo různé jiné husté směsi, bez silného stroje se prostě neobejdete.

Nerezový Vitamix pro750 – asi nejtišší vysokootáčkový mixér na trhu
Nerezový Vitamix Pro750 – asi nejtišší a nejvýkonější vysokootáčkový mixér na trhu

Vitamix a BlendTec Total Blender

jsou dva hlavní výrobci vysokootáčkových mixérů. Vitamix je výborný a líbí se nám, mimo jiné i proto, že má šťouchací tyč a manuální ovládání. Nové modely Vitamix s30 a Vitamix Pro 750 se povedly – jsou výkonné, nejsou hlučné a nejsou obrovské! Mixér s30 je navíc nejen malý ale i ekonomicky dostupnější, takže pokud s živou stravou začínáte, lze o něm uvažovat. My už léta používáme Blendtec a máme s ním nejvíce zkušeností. V době, kdy jsme ho kupovali, to byl nejmenší vysokootáčkový mixér na trhu a měl oproti tehdejšímu Vitamixu velmi elegantní design. S přístrojem jsme velmi spokojeni. Snadno se čistí, protože má pouze dva nože, které jsou navíc tupé, takže se o ně nemůžete poranit. Můžete v něm mixovat i malé dávky a skoro nic nezůstane mezi noži, má to tiž jen dva. Jeho jedinnou opravdovou nevýhodou je vysoká hlučnost. Doporučujeme ho kupovat i s 0,5 l nádobou twister jar, která je hodně praktická a výborná na mixování nejhustších směsí (ořechová másla, dipy, husté shaky, dresinky apod) a hodně malých množství. Nádobu na suché směsi je nutné dokupovat i v případě ostatních značek.

BlendTec Total Blender
BlendTec Total Blender, malý a opravdu šikovný

Na chalupu jsme si pořídili levný vysokootáčkový mixér Perfect smoothie G21. Zkušenost s ním není špatná. Nehodí se ale vůbec na menší dávky a o dost hůř se čistí, protože má šest nožů a pod nimi a mezi nimi zůstává dost jídla, které tam bohužel většinou i zůstane. Je ale o něco tišší než Blendtec a je velmi levný. Po dvou letech jsme museli měnit nádobu, protože začala protékat. Je ještě větší než klasický Vitamix, do kuchyně tedy úplný obr. Dnes bychom si ho už určitě nekoupili.

S takto výkonými mixéry objevíte i nové recepty a způsoby jak potraviny zpracovávat. Jsou to prima pomocníci, do kterých se vyplatí investovat, pokud to s živou stravou myslíte vážně. Všechny uvedené přístroje a mnohé další můžete zakoupit s naším slevovým kupónem v e-shopech společností www.traminal.cz a www.eujuicers.cz.

 

BlendTec Twister-jar – nádoba na suché směsi
BlendTec Twister-jar – nádoba na suché směsi, zmrzliny atp.

Komentáře