Sušičky

Sušička je prima kamarád, s ní vás už v živé stravě nic nezastaví, ale dá se bez ní nějaký čas obejít. Odšťavňovač, mixér a kvalitní čerstvé ovoce se zeleninou jsou základ. Pokud jste ale byli závislí na pečivu, pak je dobrá sušička přímo nezbytností, protože dobré raw placky, tortily, ovocné palačinky nebo křupavé čokoládové cookies bez ní uděláte jen velmi obtížně, ne-li vůbec. Takže myslíte-li to s živou stravou vážně, tak si sušičku určitě kupte. Rozhodnout se kterou, není tak obtížné jako u ostatních přístrojů, protože na výběr je fakticky jen ze dvou značek Excalibur a Sedona Tribest.

Excalibur_PIX4230
Pětitácová sušička Excalibur 4548 s časovačem v inovovaném designu

Excalibur je se syrovou stravou spojený už léta a k raw food prostě neodmyslitelně patří. Dnes už klasika. Je spolehlivý, suší celkem rovnoměrně, je trochu hlučný a kromě nastavení délky sušení už nic jiného neumí.

Sedona-combo-raw-food-dehydrator
Sedona Combo SD-P9150 – sušení s maximálním komfortem

A pak je tu Sedona Combo od Tribestu, která není zdaleka tak známá a vyhlášená, ale umí přesně to, co nám za ta léta na Excaliburu chybí 🙂 Umí být tichá, má dva ventilátory, které umožňují dvouzónové a rovnoměrnější sušení a v rámci jednoho programu umí nastavit dvě teploty sušení, např. první dvě hodiny 55 °C a poté se sama sníží na 42 °C.

Rozhodnete-li se pro Excalibur, doporučujeme koupit verzi s časovačem, moc se nám osvědčil. Placky tak nepřesušíte a o proces sušení se nemusíte tolik starat. My používáme Excalibur, protože tehdy jiná možnost nebyla, dnes už bychom ale hodně váhali, jestli si ho koupit znovu.

Všechny uvedené přístroje a mnohé další můžete zakoupit s naším slevovým kupónem v e-shopech společností www.traminal.cz a www.eujuicers.cz.

Komentáře