Sušičky

Sušička je prima kamarád, s ní vás už nic nezastaví, ale dá se bez ní nějaký čas obejít. Odšťavňovač, mixér a kvalitní čerstvé ovoce se zeleninou jsou základ. Pokud jste ale byli závislí na pečivu, pak je dobrá sušička přímo nezbytností, protože dobré raw placky, tortily, ovocné palačinky nebo křupavé čokoládové cookies bez ní uděláte jen velmi obtížně, ne-li vůbec. Takže myslíte-li to s živou stravou vážně, tak si sušičku určitě kupte. Vybírat můžete mezi značkami Excalibur, Sedona Tribest a Yden.

Excalibur_PIX4230
Pětitácová dvoufázová sušička Excalibur 4548 s časovačem v inovovaném designu

Excalibur je se syrovou stravou spojený už léta a k raw food prostě neodmyslitelně patří. Dnes už téměř legenda. Je velmi spolehlivý, suší rovnoměrně, ekonomicky, ale je trochu hlučný. Novější modely již umí dvoufázové sušení, s nímž docílíte rychlejšího výsledku. Na první 2–3 hodiny nastavíte nejvyšší teplotu a na zbývající dobu se sama automaticky sníží. Rozhodnete-li se pro Excalibur, doporučujeme koupit inovované verze 4548 nebo 4948 s diplejem anebo klasické s časovačem. Časovač se nám moc osvědčil, placky s ním nepřesušíte a o proces sušení se nemusíte moc starat.

Sedona-combo-raw-food-dehydrator
Sedona Combo SD-P9150 – sušení s maximálním komfortem

Sedona Combo od Tribestu, která umí být tichá, má dva ventilátory, které umožňují dvouzónové a rovnoměrnější sušení a v rámci jednoho programu umí nastavit dvě teploty sušení.

Infračervená sušička potravin Yden D5 se solárním módem

Infračervená sušička potravin Yden D5 je na trhu celkem krátce ale vypadá velmi zajímavě. Hlavní předností této sušičky je solární mód, který působí na potraviny stejně jako sluneční paprsky. Kromě tohoto módu umí i klasicky sušit. Nemáme s ní zatím žádnou zkušenost.

Všechny uvedené přístroje a mnohé další můžete zakoupit s naším slevovým kupónem v e-shopech společností www.traminal.cz a www.eujuicers.cz.

Komentáře