Recepty

Přidáváme průběžně!

Recepty z původních stránek se sem ve své původní podobě už nedaly přenést, takže je sem převádíme postupně. Nechcete-li čekat, kupte si naše tištěné kuchařky, najdete v nich téměř 200 praktických receptů a 5 let zkušeností! Podívejte se také na naši videokuchařku, je zdarma!

V receptech nenajdete žádné potraviny obsahující lepek, vajíčka či mléčné produkty. Pokud je to jen trochu možné, nakupujeme ovoce a zeleninu přímo od pěstitelů. Upřednostňujeme potraviny, které jsou vypěstovány udržitelným způsobem a s respektem k přírodě, tj. nehnojené uměle a nechemizované. Některý recept vám totiž nemusí chutnat, ne proto, že byste ho udělali špatně ale proto že prostě použijete jen nekvalitní řepu, mrkev nebo nezralé ovoce, atp… Na kvalitě vstupních ingrediencí záleží v živé stravě mnohem více než ve stravě vařené!

Paprika plněná jemnou paštikou, v kuchařce na str. 34
Paprika plněná jemnou paštikou, v kuchařce na str. 34
Použité zkratky

1 PL = jedna polévková lžíce
1 ČL = jedna čajová lžička
1 hrnek = asi 200 ml nebo 200 g

Používané stroje

Na živou stravu je dobré mít silný vysokootáčkový mixér, protože některé recepty bez něj dobře neuděláte (např. některé polévky, „majonézy“ nebo sladké krémy) a dobrý odšťavňovač. Dále dobrou sušičku a spiralizér na různé vege-nudle. Více o strojích, které používáme, a také o slevovém kupónu Vařit či nevařit na přístroje, se dočtete v rubrice Jak na to.

Komentáře