Rybíz killer? SANA 808!

Hledali jsme na internetu nějakou uživatelskou recenzi na odšťavňovač Sanu 808 a žádnou nenašli. A tak jsem si řekli, že těm dalším po nás to trochu ulehčíme a jednu krátkou video recenzi uděláme 🙂 Není to odborná recenze, ale ryze praktická, z pohledu běžného uživatele. Přístroj jsme měli zapůjčený více než půl roku a vyzkoušeli ho skutečně důkladně.

Sana 808 je vertikální šnekový odšťavňovač, který se pyšní velmi nízkými otáčkami, které způsobují, že šťáva je jemnější a lahodnější, než z jiných šnekových odšťavňovačů. Což nás velmi lákalo vyzkoušet, jednak proto, že odšťavňujeme hodně, ale hlavní důvod byl původně zpracování rybízu, kterého se nám na chalupě každý rok urodí hromada a na který by měla být 808 mistr…

Takže jak to dopadlo? Klikněte si na video. Pro krátké shrnutí PRO a PROTI rolujte níž.
(update – v prodeji je již nová vylepšená verze s homogenizačním pouzdrem Sana-828)

Krátké shrnutí:

🙂  Jemná a lahodná chuť štávy, předčí ostatní i naši horizontální Omegu 8004, na kterou jinak nedáme dopustit! Odšťavňujete-li déle, jako třeba my, určitě to oceníte.

🙂  Zátka výpusti šťávy je prudce návyková a praktická. Zejména když víte, že budete dělat další šťávu později – zátku necháte zavřenou a přístroj napustíte vodou a nemusíte ho hned mýt.

🙂  Nový a velmi efektivní je i automatický systém čištění, který usnadňuje závěrečné mytí přístroje, které už není tak zdlouhavé jako u starších vertikálních modelů.

🙂  Výroba ořechových mlék. Výsledný nápoj lze snadno použít do kaší nebo pudingů. Chcete-li ale například jemné mandlové mléko do kafíčka, je lepší ho ještě přecedit.

🙂  Na rybíz – ale i na ananas a další měkké plody – v současné době skutečně nenajdete nic lepšího nebo tedy my jsme nic nenašli. Najdete-li, dejte vědět!

🙂  Ingredience do odšťavňovače stačí jen házet, zpracovává si je sám. Pouze pokud vkládáte větší kusy, je nutné použít šťouchátko.

🙂  Hezky vypadá a proklatě rychle si na něj zvyknete. Červená i bílá mu moc sluší.

🙂  Záruka 5 let na celý přístroj a 10 let na motor! Pokud odšťavňujete často, tak dlouhá záruka se rozhodně vyplatí. A pozor, budete-li kupovat přístroj přímo u eujuicers.cz lze si jako dárek vybrat prodloužení záruky ještě o další rok, tedy 6/11 let!


🙁  Mrkve a další kořenová zelenina je třeba krájet na užší a placatější kousky, jinak se přístroj zastaví (neduh každého vertikálu).

🙁  Nemá homogenizér jako většina kvalitních horizontalních odšťavňovačů, ale lisuje ořechová mléka. Video připravujeme.
POZOR, nová verze Sana-828 již homogenizační síto má!

🙁  Nezvládá starší, moučná jablka. To ale nezvládají ani horizontální odšťavňovače, takže to fakticky nelze brát jako výtku.

🙁  Cena 12 tisíc je dost vysoká.


Zapoměli jsme na něco? Máte jinou zkušenost? Napište nám.

Pokud se vám přístroj líbí, s kupónem Varit ci nevarit získáte 5% slevu na eujuicers.cz 🙂

Děkujeme tímto společnosti eujuicers.cz za velkorysé a dlouhodobé zapůjčení přístroje.

Komentáře

Autor: Martin

To že existujeme není vůbec nic samozřejmého a stojí za to, to prozkoumat...