Sana 828 – šťáva, s kterou je život prostě veselejší – recenze

V minulém roce jsme měli půjčenou na dlouhé testování Sanu 808. Vlastně hlavně proto, že jsme zoufale potřebovali najít přístroj, který by dokázal odšťavnit rybíz (máme ho na chalupě každé léto hromadu) a na masovém strojku jsme to už dál dělat nechtěli 🙂 a pak jsme také byli zvědaví, jestli je opravdu něco na pomalém lisování šťáv nebo je to jen zase nějaký marketing… Není.

Sana-828 je druhá generace vertikálních šnekových odšťavňovačů s velmi nízkými otáčkami, které způsobují, že šťáva je ještě jemnější, kvalitnější a lahodnější, než z běžných šnekových odšťavňovačů. Byli jsme docela zvědaví, co by se dalo na už tak skvělém odšťavňovači, jako byla Sana 808, ještě vylepšit. A ono se skutečně dalo… 🙂

Jak to dopadlo? Klikněte si na video. Krátké shrnutí PRO a PROTI najdete pod videem.

PRO a PROTI:

🙂  Jemná a lahodná chuť štávy s minimem dužniny! Předčí všechny ostatní i naši horizontální Omegu 8004, na kterou jinak nedáme dopustit. Odšťavňujete-li déle, určitě to oceníte.

🙂  Překvapivě efektivní je i automatický systém čištění, který usnadňuje závěrečné mytí přístroje, které už není tak zdlouhavé jako u starších vertikálních modelů. A u 828 je ještě efektivnější než u 808, hlavně díky magické klapce na přístroji.

🙂  Výroba ořechových mlék. Můžeme bez obav doporučit – výsledek je skutečně ještě lepší než u 808. Výroba mandlového mléka nebyla nikdy jednodušší, než teď. Funguje skvěle i s neoloupanými mandlemi, stačí jen na několik hodin namočit a prostě vylisovat. Přístroj hned nemyjeme a udělame si za chvíli šťávu, která má pak jemně mandlovou příchuť. Prostě super 🙂

🙂  Pouzdro na sorbet. S jehož pomocí si můžete snadno vyrobit domácí zmrzlinu. Zmražené ovoce je ale třeba ponechat odstát aspoň 20 minut v pokojové teplotě a teprve pak zhomogenizovat!

🙂  Ledoborec na rybíz. Na ananas, hroznové víno a další bobuloviny v současné době asi nenajdete nic lepšího. A díky magické klapce to jde ještě snadněji než na předchozím modelu 808.

🙂  Zátka výpusti šťávy začíná být už zvolna standard. Je to prudce návyková a praktická záležitost. Štáva vám nekape po stole. A víte-li, že budete dělat další šťávu později – zátku necháte zavřenou a přístroj napustíte vodou a nemusíte ho hned mýt.

🙂  Ingredience do odšťavňovače stačí jen házet, zpracovává si je sám. Pouze pokud vkládáte větší kusy, je nutné použít šťouchátko.

🙂  Hezky vypadá a proklatě rychle si na něj zvyknete. Červená se stříbrnou mu sluší.

🙂  Záruka 5 let na celý přístroj, 10 let na motor + doživotní záruka na servisní práce, tozn. že po skončení záruky platíte jen náhradní díly! Pokud odšťavňujete často, tak dlouhá záruka se rozhodně vyplatí. Servis máme za ta léta vyzkoušený, funguje perfektně.


🙁  Skleněné nádoby mohou být nevýhoda i výhoda. Je to individuální. I v naší rodině na to nemáme jednotný názor. Martin junior preferuje kvůli životnosti plast. Martin starší je naopak rád, že jsou nádoby skleněné… no je to na vás 🙂

🙁  Mrkve a další kořenová zelenina je třeba krájet na užší kousky, jinak se přístroj může zahltit a zastavit (neduh každého vertikálu). Ale i zde jsme zaznamenali vylepšení oproti 808 🙂 Větší mrkev stačí rozříznout jednou podélně, menší schroupá bez problémů celé. Musíte je ale vkládat do přístroje jednu po druhé a ne několik naráz. Na druhou stranu je ale třeba podotknout, že mrkev je vylisovaná skvěle, bez zbytečné dužniny, a se skutečně vysokou výtěžností 🙂

🙁  Nezvládá dobře starší, moučná jablka. To snad ale kromě Championu nezvládá žádný odšťavňovač, takže to fakticky nelze brát jako výtku. Šťáva z těchto jablek je hustčí a není tak jemná. Obecně platí, používejte čestvé ovoce a zeleninu a výsledky pak budou skvělé!

🙁  Cena 13 tisíc se nám zdá stále dost vysoká. Přístroj je to ale mimořádný a svou cenu má.


Krátké shrnutí. Máte-li 808 a nevíte co s penězi, tak si 828 určitě kupte. Pracuje se s ní ještě lépe, než s předešlou generací 808. Nemáte-li žádný odšťavňovač a uvažujete o 828, tak neváhejte, nebudete zklamáni. Chcete-li i homogenizovat, pak si pořiďte Sanu 707.  V homogenizaci ji ještě žádný vertikál nepřekonal. Je-li ale vaše hlavní priorita lahodná a jemná šťáva s minimem dužniny, tak opravdu nemusíte váhat. Lepší šťávu, než dává 808 nebo 828 jsme skutečně zatím nepili! A to nemluvíme do větru, je to tak!

Zapoměli jsme na něco? Máte jinou zkušenost? Napište nám.

S kupónem Varit ci nevarit získáte 5% slevu na tento a všechny další přístroje, které najdete na eujuicers.cz 🙂

Děkujeme tímto společnosti eujuicers.cz za opětovně velkorysé zapůjčení přístroje. Jsou to skuteční fandové do dobrých šťáv a bez obav je můžeme doporučit.

Komentáře

Autor: Martin

To že existujeme není vůbec nic samozřejmého a stojí za to, to prozkoumat...