Mangový puding

Pojďte taky zkusit, na čem teď ujíždíme – mangový „puding“ 😍 Využijte čas, kdy se dají koupit dobrá a zralá manga a udělejte si jednoduchý ale úplně božský mangový puding! S přehledem strčí do kapsy klasické pudinky. Žádný škrob, žádný lepek, žádné mléko a žádná barviva! Krásná přirozená žluť 🙂

Jak na to?

  • 1 zralé mango (určitě ne tvrdé)
  • 1 větší nebo 2 menší banány
  • asi 1/4 hrnku rostlinného mléka oslazeného datlemi nebo jak máte rádi – třeba sójové, kešu nebo mandlové mléko (vyzkoušené máme i kupované sójové mléko s calciem od Provamelu)
  • špetka mletého vanilkového prášku

Banán a mango oloupeme. Dužninu manga okrájíme až na pecku a pokud ji nestihnete sníst, tak s nakrájeným banánem vložíme do mixéru. Přidáme trochu rostliného mléka – zde buďte opatrní a moc to s mlékem nepřežeňte, protože pak se mixéru nepodaří našlehat ta správná konzistence a vznikne z toho klasické smoothie. Osvědčil se nám mixér s vysokými otáčkami, jde to sice i s normálním, ale nemusí to pak být tak hezky krémové.

Můžete přidat i trochu mletého vanilkového prášku. Nepřidáte-li, puding voní krásně po mangu. Dozdobíme malinami nebo ostružinami. My ho ale máme nejraději tak, jak ho vidíte na obrázku, dobrou chuť 😋 

Jo, a ještě jednu výhodu má tento „puding“ oproti klasickému pudinku. Můžete ho sníst hodně a nebude vám těžko! No, a pokud by vám náhodou nechutnal, tak zkuste náš chia puding!

Další recepty na jednoduché sladké dobrůtky najdete v našich šikovných kuchařkách
Více o přístrojích a našem slevovém kupónu čtěte v rubrice Jak na to.

Komentáře

Autor: Martin

To že existujeme není vůbec nic samozřejmého a stojí za to, to prozkoumat...